Shih Tzu Danmark

18/7-2015 KSS, Vejen

SHIH TZU

Klubben For Små Selskabshunde 18.07.2015

Antal tilmeldte hunde i officielle klasser: 35

Antal bedømte hunde i racen: 42

Dommer: Nicon Chin, Singapore

 

Bedst i racen – BIR

Danish Spirits Battle Of The Moon

Katalognr.: 2207

Ejere: Lise Nielsen 6000 Kolding Danmark

Opdrætter: Lise Nielsen 6000 Kolding Danmark

Bedst i modsat køn – BIM

Sannie’s S-Anke Dittes Li-Ann

Katalognr.: 2229

Ejere: Jeanette Villiam 3050 Humlebæk Danmark

Opdrætter: Sannie Merete Petersen 4671 Strøby Danmark

Bedste hvalp

Mr. Foo’s S-Anke Sweet Mokka

Katalognr.: 2200

Ejere: Sannie Merete Petersen 4671 Strøby Danmark

Opdrætter: Christine Wells Usa

Bedste veteran

Happy Noise Kis Twice Miss Lotus

Katalognr.: 2239

Ejere: Marianne Pedersen 6700 Esbjerg Danmark

Opdrætter: Marianne Pedersen 6700 Esbjerg Danmark

 

Hanner

Hvalpeklasse

Plac.

 

 

 

 

1

SL

Hah-Ching Chinas Ninja Fu

2

SL

Laggargårdens Andrej

 

Junior klasse

Plac.

 

 

 

 

1

Excellent

CK

Miss BeLund´s All About Verdi

2

Excellent

CK

Miss BeLund´s AnythingLikeBeethoven

3

Excellent

CK 1.BHK CERT BIR

Danish Spirits Battle Of The Moon

4

Excellent

Miss BeLund´s Addicted To Mozart

 

Excellent

Miss BeLund´s Chu Jen Sir EltonJohn

 

Excellent

Danish Spirits Books Bring Wisdom

 

Åbenklasse

Plac.

 

 

 

 

1

Excellent

CK

Scirocco’s Wanna-B-Your Gold Digger

2

Excellent

CK 2.BHK R.CERT

Allmystical Lancelot Willy Ii.

3

Excellent

CK

O’Malley’s Seven

4

Excellent

Sannie’s S-Anke Annemarie`s Samson

 

Excellent

Big Choice Golden Gate

 

Excellent

Adonis

 

Excellent

Hah-Ching Yin-Jos Fai-Ying Go

 

Excellent

Grizzlie Mi Pninat Hamizrach

 

Championklasse

Plac.

 

 

 

 

1

Excellent

CK 3.BHK

Whispering Love’s Mr Sexy Face

2

Excellent

CK 4.BHK

Scirocco’s Wanna-B-Your Teddy Bear

3

Excellent

CK

Sannie’s S-Anke Liang

4

Excellent

Jo-Kin´s Wag That Ducktail

 

Excellent

Scirocco’s Wanna-B-Your Best Buddy

 

Excellent

Nettlavallens Elliot Sveason

 

 

Tæver

Hvalpeklasse

Plac.

 

 

 

 

1

SL

BIK

Mr. Foo’s S-Anke Sweet Mokka

2

SL

Arenfeldt’s Rose Enya

3

SL

Arenfeldt’s Rose Dansïng Daisy

4

SL

Arenfeldt’s Rose Deliva

 

Ikke mødt

Diamonds History Sweet Pie Marina

 

Juniorklasse

Plac.

 

 

 

 

1

Excellent

Jucabo ‘s Athene

2

Excellent

Miss BeLund´s Always A Summer Note

 

Mellemklasse

Plac.

 

 

 

 

1

Excellent

CK

Faye z Tichého Podhradia

 

Åbenklasse

Plac.

 

 

 

 

1

Excellent

CK 3.BTK

Sannie’s S-Anke Scarlett

2

Excellent

CK 4.BTK

Whispering Love’s Royal Flush

3

Excellent

CK

Nettlavallens Edna Thimdotter

4

Excellent

CK 1.BTK CERT BIM

Sannie’s S-Anke Dittes Li-Ann

 

Excellent

O’malley’s Salsa

 

Excellent

Byrstedgård Akita

 

Championklasse

Plac.

 

 

 

 

1

Excellent

CK 2.BTK R.CERT

Amie-Bells What A Glorious Feeling

2

Excellent

CK

Ziams Lovely Lady

3

Excellent

Shigrep`s Dark Angel

4

Excellent

Scirocco’s A Touch Of Sweet Victory

 

Excellent

Scirocco’s A Touch Of Sweet Charity

 

Veteranklasse

Plac.

 

 

 

 

1

Excellent

CK BIK

Happy Noise Kis Twice Miss Lotus

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.